ماه بی بی ، با عطر طلایی کویر 

در سفر به استان پرنور یزد ، جایی که درخشش خورشید دانه های شن را براق می کند و گستره طلایی و مواج کویر را در معرض دید همگان قرار می دهد ، در یکی از خیابان های شهر اردکان ، اقامتگاهی تاریخی ، دنج و باشکوه قرار دارد که خانه “ماه بی بی” می نامندش . خانه ایی دلنشین که از پشت بام آن منظر ه زیبایی از شهر را می توان دید و بالا رفتن از پله های یک  بنای سیصد ساله را می توان تجربه کرد.

این خانه پذیرای حضور ۳۵ تا ۴۰ گردشگر در اتاق هایی با ظرفیت ۳ و ۴ نفره است که بعضی از آنها دارای حمام و سرویس بهداشتی فرنگی هستند . مهمانان می توانند به صورت سنتی روی زمین بخوابند و یا از تخت استفاده کنند و با داشتن امکاناتی مثل نانوایی ، صرافی ، حمام و سرویس بهداشتی در محوطه و………. اوقات خوشی برای مسافران رقم می زند و البته که صبحانه را رایگان میل می کنید!!!!!!!!!!!!!!!!! حیاط خانه با سه دری های قرینه و حوضی که میان آن قرار دارد هم بسیار زیبا و چشم نواز است.

در مدت اقامت خود هم می توانید به پارک ملی سیاه کوه ، موزه مشاهیر ، زیارتگاه چک چک که بزرگترین زیارتگاه زرتشتیان جهان است ، منار جنبان خرانق ، بازارچه قدیمی و سرپوشیده چارسوق با معماری کم نظیر ، برج توت ، حمام سعید ، مسجد جامع ، برج ارجنان ، حمام بازار چار سوق ، آسیاب دژک ، مسجد زیرذه و کوچه آشتی کنان دیدن کنید.

یک شهر زیبا ، یک خانه قدیمی و روح نواز و دنیایی از زیبای طبیعی و معماری کویری ، همه و همه در شهری که دانه های شن کویر در اطرافش از تابش بی دریغ آفتاب برق می زند و خاکش با عطر طلایی کویر آغشته است.

کانال تلگرام گشت لحظه دیدار
وقت سفارت آلمان و ایتالیا